Дрифт в Україні: Інтерв’ю з Нікітою та Віталієм Лук’яновими

19 April 2016

Ми продовжуємо серію інтерв’ю з найкращими пілотами нашої країни. Нещодавно ми поспілкувалися з родиною гонщиків – батьком та сином. Це суддя і пілот Віталій та дріфтер Нікіта Лук’янови.

 

Нікіта, який настрій на майбутній сезон Drift Championship of Ukraine 2016? На якому автомобілі ти будеш приймати участь в змаганнях?

Настрій абсолютно позитивний, бойовий! Автомобіль той самий, що був в минулому році: Nissan SX200. Цікаво те, що машина простояла майже всю зиму в гаражі, тільки декілька разів виїжджали прогріти і цього виявилося достатньо, щоб автомобіль був в повному порядку, готовий до змагань.

 

В соціальних мережах з'явились яскраві фото вашого дріфтового авто в потоці міського руху? Розкажи про це.

Це ми виїжджали для зйомок програми «First Gear», де мене запросили прийняти участь в якості спеціаліста з дріфту! Цікава передача про всі новини автомобільного світу. Зйомки вже пройдуть на цих вихідних, тож цей матеріал можна скоро побачити на «Каналі 24».

Хто допомагає тобі, чи є своя команда?

Моя команда складається з двох людей, це мій батько та моя дівчина, вони завжди підтримують мене. Також велику підтримку мені надають мої спонсори! Це «Star Burger» та «Авторадіо».

 

З ким буде цікаво поборотись на Drift Championship of Ukraine?

З Чепою, та його, нажаль, не буде на цих змаганнях. Наскільки я розумію, я буду єдиним киянином серед більшості одеситів. Тож буду воювати з Олександром Гринчуком, Дмитром Іллюком. Спробую вибороти і собі місце на подіумі.

 

Яку ціль ставиш перед собою?

Напевно, основною метою є виїхати на трек, пройти всі етапи з цілим автомобілем та показати гарний результат. Ці пункти для всіх пілотів найголовніші для проїзду в будь-якому сезоні.

Наостанок, на якій трасі цікаво покататись?

Для мене «Чайка» – фаворит в наших чемпіонатах. Небезпечна площадка завжди приносить багато адреналіну. Їдеш на грані – зліва та справа бетонні блоки та залізні відбійники. А також я люблю Одесу, дуже гарна траса, швидкісна, з хорошим покриттям. До того ж літом в Одесі чудова погода!

 

Віталій, ви разом з сином склали міцний дріфтовий дует. Розкажіть про себе?

Ви знаєте я – суддя, і раніше судив на таких заходах. Займався цим аж поки син не почав дріфтувати. Але в нас були деякі домовленості з іншими суддями. Як ви знаєте в дріфті три судді, і якщо двоє з них сказали ні, то це точно вже ні. А моя позиція мала бути завжди – ні. Але ж я бачив, що моя дитина старається, працює, а я маю сказати – ні, і долю моєї дитини вирішують два інших судді. Це було неправильним по відношенню до сина, тому я відмовився від суддівства в змаганнях, де приймає участь Нікіта.

 

Нікіта – перспективний пілот, на нього покладаються великі надії.

Ви, знаєте, так. Але поки все зводиться до того, що не вистачає елементарно коштів, а для цього автоспорту потрібно, як мінімум, дуже багато гуми.

 

Які у вас плани на найближчий час?

Плани в нас достатньо скромні. Цікаво проїхати Drift Championship of Ukraine 2016. Було б гарно виїхати хоча б до Білорусії, але підрахували, що на один етап потрібно близько 1000 євро. Якби хтось проспонсорував, ми б поїхали.

Проте я задоволений, в минулому році на фіналі Чемпіонату України Нікіта посів друге місце. Також приємно, що його доволі часто запрошують дріфтувати на міських заходах. В минулому році ми проводили івент на Хрещатику в День Незалежності України. Нікіту та глядачів відділяв лише невисокий алюмінієвий паркан, тоді як на Чемпіонаті стоять бетонні блоки та залізні відбійники. Я думаю, що це багато про що свідчить, йому довіряють.

 

На вашу думку, з ким буде мірятись кутом на Чемпіонаті Нікіта?

Дуже сильні в дріфтингу на сьогодні Дмитро Іллюк, Чепа. А між Лісічонком та Нікітою ще з 2011 року зав'язалася спортивна боротьба. Також в цих змаганнях прийме участь сильний пілот, з доволі агресивною манерою водіння, Віталій Лютий. В них з Нікітою в Харкові в 2013 році стався невеликий прецедент. У Дока була можливість порівнятися або вдарити, він вдарив машину Нікіти. Занадто агресивний стиль водіння. Та все ж таки це досвід. Головне не вестись на це. А взагалі, хотілось би бачити більше професійних пілотів, оскільки професійному пілоту складно їхати за «слабкою» машиною. Від цього техніка летить.

 

А що потрібно, на вашу думку, щоб в Україні дріфт став таким, як в Європі, Азії, Америці?

Гроші. Спонсори, які б хотіли вкладати в цей вид спорту. Я вважаю що дріфт – це другий по значимості вид авто спорту після «Формули 1». Я сам в минулому раліст, знаю і кільцеві гонки, проте дріфт завжди тримає тебе в напрузі, ти бачиш перед собою все від початку до кінця. Дріфт – це стихія, в якій велике місце відводиться несподіванці. Вона все і вирішує. Тому цей вид спорту і цікавий. Не дивлячись на всі складності, дріфт все ж таки добре розвивається, людей приходить на змагання багато. Але, нажаль, його мало підтримують.

 

1 квітня стартував продаж квитків на перший етап Чемпіонату України з дріфтінгу (DCU) 2016, який пройде 4-5 червня у Львові (#driftukraineLVIV2016). Придбати квиток ти можешь на сайті driftukraine.com.

Слідкуй за свіжими новинами за хештегами#driftukraine та #VFDD, і підписуйся на офіційні сторінки Чемпіонату в Facebook, VKontakte і Instagram!

facebook.com/drift.champ.ukraine

vk.com/driftukraine2016

instagram.com/driftukraine

 

Читайте также:

Любой автомобильный кондиционер необходимо своевременно обслуживать и заправлять фреоном. Период обслуживания может быть один раз в 2-4 года. Связано это с тем, что соединительные элементы в автокондиционерах и различные резиновые уплотнители во время эксплуатации пропускают хладагент. Перепады температур и вибрация способствуют изменению свойств уплотнителей, из-за чего происходит утечка фреона из системы. Если кондиционер полностью исправен, то утечка 15% хладагента в год допустима. Поэтому необходимо регулярно проводить заправку автокондиционера фреоном.

Для шанувальників автоспорту Belshina Drift Championship of Ukraine 2016 – не тільки видовищний поєдинок на спеціально підготовлених автомобілях. Нинішній сезон під назвою Belshina Drift Championship of Ukraine 2016 очікує багато близьких та видовищних парних заїздів.

Многие автолюбители предпочитают тонировать стекла своего автомобиля. Но перед тем, как решиться на такой шаг, следует подробнее узнать, какие виды тонирования существуют, какие преимущества и недостатки затемненных стекол, а также продукция каких брендов заслуживает доверия.

Подарочный сертификат АТЛ 250 грн

Есть в наличии

250.00 грн

Подарочный сертификат АТЛ 500 грн

Есть в наличии

500.00 грн

Подарочный сертификат АТЛ 1000 грн

Есть в наличии

1000.00 грн

В сравнении:

Стальные диски - 3 товара

Стеклоочистители - 1 товар