Goodyear представила Eagle-360 – концепт шини майбутнього для безпілотних автомобілів

2 March 2016

Женева, Швейцарія, 1 березня 2016 року – Після 117 років виробництва шин компанія Goodyear представила концепт шини майбутнього, яка кардинально відрізняється від сучасних моделей завдяки своїй сферичній формі.

 

Компанія Goodyear представила найновіший концепт шини Eagle-360 під час Женевського автосалону. Сферична, надрукована на 3D-принтері шина є втіленням довгострокового бачення компанією Goodyear та чудовим прикладом рішення, яке набиратиме популярності по мірі розповсюдження безпілотних автомобілів.

Goodyear Eagle-360

 

Згідно з результатами останнього дослідження Navigant Research, очікується, що до 2035 року в світі буде продано біля 85 млн автомобілів з технологією автономного керування. Відповідно до доповіді J.D. Power 2015 U.S. Tech Choice Study, споживачів найбільше цікавлять питання забезпечення безпеки за допомогою технологій безпілотних автомобілів.

 

«Поступове зменшення участі водія в процесі керування безпілотними автомобілями призведе до того, що шини будуть відігравати ще більш важливу роль в якості посередника між транспортним засобом та дорогою, – зазначив Джозеф Жекоскі, старший віце-президент і головний технічний директор Goodyear. – Концептуальні розробки Goodyear відіграють подвійну роль. З одного боку, вони є методом розширення меж традиційного мислення, а з іншого – платформою для тестування технологій майбутнього».

 

 

Сферична форма для максимального маневрування та безпеки

 

Унікальна форма шин Goodyear Eagle-360 зможе забезпечити безпеку та маневреність відповідно до вимог безпілотних автомобілів. Сферична форма шини є головною умовою для забезпечення ідеального маневрування. Шини рухаються у всіх напрямках, забезпечуючи безпеку для пасажирів. Технологія Active technology дозволяє шині рухатись таким чином, аби збільшити стійкість автомобіля під час непередбачуваних ситуацій на дорогах, таких як тонка, непомітна крига на дорожньому покритті, раптова перешкода, що сприяє безпечному пересуванню.

Goodyear Eagle-360

 

До того ж, сферична форма Goodyear Eagle-360 забезпечує плавний хід, створюючи м’яке бічне пересування. Це дозволяє автомобілю об’їжджати перешкоди, не змінюючи траєкторію руху.

 

І врешті, оскільки шина здатна повертатись на 360 градусів, у майбутньому вона може дати змогу звузити місця для паркування, адже автомобілям, оснащеним сферичними шинами, знадобиться менше простору для маневрування при паркуванні. Враховуючи те, що доступність паркувальних місць продовжить відігравати важливу роль, такі шини дозволять збільшити місткість парковок, не збільшуючи їхній розмір.

 

З’єднання шини з автомобілем за допомогою технології магнітної левітації

 

Шини Goodyear Eagle-360 з’єднані з автомобілем за допомогою технології магнітної левітації, яка, зокрема, застосовується в поїздах на магнітних подушках, що дозволяє підвищити комфорт пасажирів та зменшити шум.

 

«Не дивлячись на те, що дана шина є стовідсотковим концептом, вона відображає інноваційне бачення Goodyear та демонструє методи вирішення майбутніх проблем водіїв. Відповідно до результатів нашого нового дослідження, молоді водії розглядають високотехнологічні автомобілі в якості невід’ємної складової мобільності майбутнього, а надійність та безпека залишаються для них ключовими пріоритетами4. Ми переконані, що концепт шини Eagle-360 може стати безпечним та сталим рішенням для наших клієнтів, які в майбутньому будуть подорожувати на безпілотних автомобілях в якості водіїв чи пасажирів, – зазначив Жан-Клод Кін, президент Goodyear EMEA. – Ми також сподіваємось, що даний концепт стане джерелом натхнення для інших компаній індустрії, і ми разом продовжимо шукати рішення для майбутнього».

 

Сенсори забезпечують зв'язок з автомобілем та підвищують безпеку

 

У Goodyear також подбали про ще один аспект – зв'язок шини з автомобілем, який допомагає оптимізувати водійський досвід. Він реалізований за допомогою трьох компонентів. По-перше, концепт шини Eagle-360 оснащений сенсором, який фіксує зміну дорожніх умов, включаючи зміну погоди і типу дорожнього покриття, та передає цю інформацію автомобілю й іншим транспортним засобам, підвищуючи безпеку пересування. По-друге, технологія моніторингу зносу протектора та тиску в шинах, якою оснащена Eagle-360, за допомогою спеціальних сенсорів фіксує та регулює знос протектора, подовжуючи строк служби шини. По-третє, оскільки протектор шини надруковано на 3D-принтері, це дає можливість легко адаптувати шину до умов регіону, в якому проживає водій.

 

Біомімікрія – натхнення, подароване природою

 

В основі дизайну елементів Eagle-360 лежить біомімікрія – імітація природних форм – принцип, який компанія Goodyear часто використовує при розробці своїх продуктів. Малюнок протектора шини імітує мозковий корал, а різноспрямовані блоки та канавки протектора забезпечують надійне та безпечне зчеплення з дорогою. Дно канавки протектора повторює елементи, які можна зустріти у природній губці. Вони твердіють при сухій погоді та пом’якшуються при вологій, забезпечуючи оптимальне керування автомобілем та запобігаючи акваплануванню. Такий малюнок протектора також дозволяє ефективно відводити воду з поверхні шини за допомогою відцентрової сили, що зменшує ризик аквапланування.

Читайте также:

Все тонкости маркировки автомобильных шин

Владеть автомобилем очень удобно, но при этом достаточно дорого, так как техника требует постоянных финансовых вложений. Но если одни из затрат — дань моде (например, замена дисков или установка молдингов), то другие являются необходимыми. Речь идет об установке охранной системы, которую еще называют автомобильной сигнализацией.

Работа двигателя любого автомобиля неразрывно связана с высокими температурами. При горении топливовоздушной смеси в камере сгорания температура достигает 700 ℃. Особенному нагреву подвергаются детали цилиндропоршневой группы и элементы головки блока. При исправном техническом состоянии машины, она охлаждает саму себя. При движении на высокой скорости за защиту от перегрева отвечает радиатор, а при медленном движении такую работу выполняет вентилятор системы охлаждения.

Подарочный сертификат АТЛ 250 грн

Есть в наличии

250.00 грн

Подарочный сертификат АТЛ 500 грн

Есть в наличии

500.00 грн

Подарочный сертификат АТЛ 1000 грн

Есть в наличии

1000.00 грн

В сравнении:

Стальные диски - 3 товара

Стеклоочистители - 1 товар