Калькулятор розмитнення авто з США
Документи необхідні для розмитнення
Усі документи, які подаються на митниці, — це оригінали або завірені копії. Запевнити документ, наприклад, про купівлю-продаж за кордоном можна у нотаріуса, у консульстві чи посольстві.
Що потрібно подати для митного оформлення:
- документи, що засвідчують особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ідентифікаційний код та права водія
- митна декларація (заповнена заздалегідь)
- зовнішньоекономічний договір про купівлю (завірений) або інший офіційно засвідчений документ, що засвідчує право власності - договір обміну чи дарування
- документ, що визначає вартість товару - рахунок, чек, рахунок-фактура або інвойс
- документи про право перетину державного кордону
- технічний паспорт на транспортний засіб та ксерокопія
- сертифікат походження товару
Приклади розрахунку вартості розмитнення різних типів транспортних засобів
Обов'язкові платежі при розмитненні:
- мито розраховується як відсоток від оцінної вартості автомобіля (за яку авто було придбано, або отримане із спеціальних каталогів)
- акцизний збір для різних типів ТЗ налічується по-своєму і залежить від типу ТЗ, об'єму двигуна, його типу (дизельний або бензиновий) віку автомобіля
- ПДВ - складає 20% від суми оцінної вартості авто + акцизного збору + ввізного мита
- митне оформлення
Як визначається країна походження ТС?
На ТЗ, які були зроблені у низці країн, можуть бути встановлені знижені ставки мита. Автомобіль митницями розглядається як конкретна товарна одиниця, а не продукт певного автобренду, і залежно від того, де авто було виготовлене та звідки імпортується, за спеціальною методикою визначатиметься його країна походження.
Також необхідно надати документи, що підтверджують, — сертифікат або декларацію про походження товару, які можна отримати у відповідній установі країни, з якої авто імпортується. Ще кілька слів про групи країн: ЄС – країни Євросоюзу; ЄАВТ – Європейська асоціація вільної торгівлі, куди входять Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.
Вимоги «Євро» для вживаного авто в 2025 році
«Прохідними» екологічними стандартами для старих транспортних засобів у 2025 році в Україні є: Легкові Євро-2; Вантажні Євро-5; Автобуси Євро-5, у мототранспорті особливих вимог немає.
Розмитнення легкових автомобілів у 2022 році
У процедурі митного очищення легковиків відбулося найбільше змін (хоча вони були «узаконені» ще минулого року, проте для повноти цієї інструкції включимо їх до цього матеріалу). Перша зміна – «зсув» вимог відповідності легкових авто нормам «Євро»: тепер можна ввозити машини, що відповідають екостандарту не нижче за Євро-2 (за методикою МІУ – зареєстровані вперше не раніше 1.01.1997 р.). Мито та ПДВ не змінилися, за винятком наступної черги зниження ставок мита на авто з країн ЄС та ЄАВТ: у 2025 році ставка мита дорівнює 6,3%, а на легковики з Канади мито нульове. Акциз визначається за формулою, в якій враховується вік авто, тип та об'єм двигуна, які множаться на базову ставку (від 50 до 150 євро). До 23 лютого (22.02.2019 – останній день) діятимуть знижені вдвічі ставки акцизу, скористатися якими можна лише раз при імпорті авто, або «легалізації євробляхи». Розрахувати орієнтовний розмір митних платежів можна, скориставшись нашим калькулятором.
Розмитнення електромобілів у 2025 році
Електромобілі будуть розмитнюватися із застосуванням нульового мита та без сплати ПДВ. Залишився лише акциз, розмір якого становитиме 1 євро за 1 кВт·год ємності тягового акумулятора.
Розмитнення гібридних легкових авто у 2025 році
ПДВ на ці типи ТЗ стягується у повному обсязі, акциз зафіксований у вигляді єдиної ставки у розмірі 100 євро за одне ТЗ. Мито - повна ставка 10%, або 0% на авто з ЄАВТ чи Канади, та 5% на машини з Євросоюзу.
Розмитнення мотоциклів у 2025 році
Мито: повна ставка без змін - 10%, на весь мототранспорт з ЄАВТ мито нульове, на мото з Канади - 5%. Більшість типів таких МС з країн ЄС обкладаються нульовим митом, - крім моторолерів (двигуни від 50 до 250 см³) та мотоциклів з двигуном об'ємом від 51 до 125 см³, для яких мито становить 3,3%.
Акциз залежить від типу та обсягу двигуна (за таблицею у ПКУ), його ставки залишилися без змін, як і розмір «стандартного» ПДВ (20%). З електричними велосипедами та мотоциклами все теж по-старому: акциз фіксований, 22 євро за 1 шт мито стягується, крім ТС з ЄС та ЄАВТ (0%) та зниженого до 5% мита на мото-ТС із Канади. ПДВ сплачується, 20% від суми (оцінна вартість ТЗ) + (мито) + (акциз).
Розмитнення вантажівок у 2025 році
Принципи нарахування акцизу та ПДВ цього року залишились без змін, як і базові ставки мита. Зміни відбулися в розділі мит на ТЗ з країн ЄАВТ (0%), та з ЄС (від 2,5 до 5%, залежно від типу ТЗ) мито на вантажівки з Канади нульове, крім групи ТЗ з повною масою до 5 тонн об'ємом дизельного двигуна до 2,5л (6,25%).
Який збір за першу реєстрацію авто потрібно сплачувати у 2025 році?
Перед отриманням українських номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію в сервісному центрі МВС доведеться сплатити ще збір до Пенсійного фонду, розмір якого від 3 до 5% від вартості автомобіля.
Який збір за першу реєстрацію авто потрібно сплачувати у 2025 році?
Перед отриманням українських номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію в сервісному центрі МВС доведеться сплатити ще збір до Пенсійного фонду, розмір якого від 3 до 5% від вартості автомобіля.
Як розраховують транспортний податок у 2025 році?
Якщо у вас є легковий автомобіль до 5 років та середньоринковою вартістю не менше 1564875 гривень, за володіння таким МС доведеться платити 25 000 гривень транспортного податку, щорічно, поки машина не стане старшою за 5 років або її середня ринкова вартість не стане меншою за вказану.
На ринку послуг з розмитнення автомобілів компанія АТЛ – ваш надійний партнер. Ми не просто заробляємо гроші на розмитненні, ми надаємо сервіс за вибором, доставкою та розмитненням авто зі США з подальшою підтримкою по сертифікації та при реєстрації в органах МВС. У нашій особі ви знайдете надійного партнера, який доказав своє ставлення до клієнтів не одним роком постійної та успішної роботи на цьому ринку.
Як розмитнити авто зі США в Україні?
Основна складність при розмитненні авто зі США в Україні полягає у збиранні всіх необхідних документів. Законодавство Сполучених Штатів відрізняється від українського, і не лише щодо контролю за рухом транспортних засобів, а й щодо оформлення купівлі-продажу. Тому вже на етапі оформлення документів у США потрібно чітко розуміти, з яким техпаспортом автомобіль підлягає експорту з країни, а з яким – ні, і який вид документа не дозволить поставити авто на облік в органах МВС України.
У цьому вам допоможуть фахівці нашої компанії. Вони добре розуміються на цій частині законодавства, оскільки не вперше супроводжують придбання такого товару. Маючи ділові зв'язки в органах митного контролю США та серед дилерів авторинку, вони без проблем оберуть автомобіль саме з тим пакетом документів, який дозволить не лише законно придбати автомобіль, а й розмитнити його в Україні.
У нашій країні під час оформлення митного очищення менеджери АТЛ співпрацюють із кількома перевіреними брокерськими фірмами, які здійснюють проходження документів через митницю. Результатом такої співпраці є стислий термін проходження розмитнення. Якщо звичайним результатом є термін виконання до двох тижнів, клієнти АТЛ отримують можливість забрати новий автомобіль зі стоянки митниці за тиждень і швидше.
Які документи потрібні для розмитнення?
Перелік документів, які необхідно пред'явити на митниці, відносно невеликий:
- документи, що засвідчують особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ідентифікаційний код і водійські права;
- митна декларація (заповнена заздалегідь);
- зовнішньоекономічний договір про купівлю (завірений), або інший офіційно завірений документ, що засвідчує право власності - договір обміну або дарування;
- документ, що визначає вартість товару - рахунок, чек, рахунок-фактура або інвойс;
- документи про право перетину державного кордону;
- технічний паспорт на транспортний засіб + ксерокопія;
- сертифікат походження товару.
Тільки маючи на руках цей перелік, ви зможете розмитнити авто з США. В іншому випадку процес розмитнення навіть не почнеться. Тут не можна «донести» документи згодом. Ксерокопії та електронні версії документів також не підходять.
Якщо при цьому у власника відсутній один із документів, який видається в США, термін відновлення та пересилання оригіналу такого документа може становити від місяця до півтора. Весь цей час автомобіль не можна ні готувати до сертифікації, ні ремонтувати, ні оформляти в сервісному центрі, він просто зберігатиметься на митному майданчику порту. Ця послуга не з дешевих. Залежно від типу транспортного засобу вартість зберігання може становити від 150 грн. до 300 грн. на добу.
Як варіант, щоб перестрахуватися від подібних проблем, можна оформити договір попередньої розмитнення. При цьому клієнт оплачує наперед всю суму, нараховану до оплати, та перевозить автомобіль на власну стоянку, а подальше оформлення документів проводиться за місцем проживання. Найчастіше до цього варіанту вдаються напередодні свят.
У той же час, якщо процедуру передачі документів у митницю бере на себе компанія АТЛ, вся відповідальність за порушення термінів лежить на нас. Щоправда, такого не буває, бо документи передаються пакетами, не на одну, а одразу на кілька машин, спеціально призначеними людьми у суворо обумовлені терміни. Ця система зводить нанівець можливі помилки.
З якими труднощами можна зіткнутися під час розмитнення авто зі США?
Найбільші труднощі при ввезенні авто з Америки виникають, якщо водій купує авто після аварії. Ціни на такі авто дуже привабливі, а вартість ремонту в Україні в кілька разів нижча, ніж у США. Важливо розуміти, що після деяких ушкоджень, за законами Америки, автомобілі не підлягають подальшій експлуатації. Ця інформація відображається у техпаспорті автомобіля. І ця обставина дуже знижує вартість таких машин. Але те ж саме законодавство дозволяє змінити тип документа за умови експорту автомобіля з країни. І цю операцію обов'язково слід провести на батьківщині авто. Інакше вивезти з країни такий транспорт можна буде лише як брухт і неможливо його потім зареєструвати в Україні. Така послуга коштує додатково 200-300 дол. Після відновного ремонту така машина обходиться власнику до 40% нижче за ринкову ціну.
Найбільш привабливі в плані покупки машини після невеликих ДТП, які ще не були в ремонті. За рахунок невеликої вартості ремонту у нас різниця в ціні, порівняно з ринком, може становити до 20%-30%. Зазвичай такі автомобілі продають або страхові компанії або банки, тобто організації, які не займаються ремонтом у принципі.
Також дуже привабливі авто з аукціону Манхейм. На цьому майданчику продають лише цілі, небиті авто. Звичайно, конкурувати при цьому доводиться з американськими та канадськими дилерами. Але комплектація представлених екземплярів викликає добру заздрість у багатьох вітчизняних водіїв, а чиста історія експлуатації в поєднанні зі своєчасно проведеними ТО робить таку покупку дуже привабливою. З усіма накладними витратами вартість такого автомобіля буде на 10%-15% нижчою, ніж на вітчизняному ринку.
Ось коротко, три типи вигідних до купівлі авто:
- авто, експлуатація яких заборонена на дорогах США;
- авто з невеликими пошкодженнями та без ремонту;
- автомобілі з невеликим терміном експлуатації, але модельного ряду минулих років.
Прикинути орієнтовну вартість будь-якого автомобіля допоможе наш калькулятор розмитнення авто з США 2025.
Автомобілі якого екологічного класу можна завозити в Україну?
Відповідно до ухваленого у 2019 році закону №8487, ввезенню в Україну підлягають будь-які авто, з відповідністю екологічним нормам від Євро-2. Але законодавець подбав, щоб старих автомобілів ввозилося менше. Для цього до закону введено норму про прогресивну ставку акцизу, яка пропорційна цілій кількості років експлуатації авто.
Таким чином, акциз на авто, наприклад, 12-річного віку, буде у 6 разів більшим, ніж на авто, якому три роки з дня випуску. Враховуючи, що ПДВ нараховується і на акциз теж, те значення цього податку теж зросте. Єдиним обмеженням зростання акцизу є поріг 15 років.
Для автомобілів більш ранніх років випуску, ставка акцизу все одно розраховується за коефіцієнтом 15. Як правило, автомобілі старше 10-15 років є більш колекційною, ніж комерційною цінністю, і надто завищувати вартість таких авто законодавець не став.
Особливий інтерес представляє ввезення електрокарів. Для цієї категорії розрахунок ввізного мита провадиться за ставкою 1євро за 1 кВт/год ємності встановлених акумуляторів, без урахування віку. Нарахування акцизу та ПДВ на такі авто не провадиться. Це дуже недорого та стимулює купівельний попит. А вартість електрокарів в Америці знижується з року в рік.
Гібридні автомобілі розгальмовуються за ставкою 100 євро з однієї машини, і це також дуже приваблива величина податку. Підібравши відповідний гібридний автомобіль на аукціоні Манхейм, ви зможете отримати максимальну вигоду від розмитнення авто в Україні.
Щоб самостійно розрахувати розмитнення авто, необхідно звернутися до закону №8487. У ньому вказані базові ставки акцизу на авто, що ввозяться. Залежно від типу двигуна - бензиновий або дизельний - ставка буде 50 або 75 євро за літр для всіх агрегатів об'ємом до 3000 см 3 . Для моторів, обсяг яких перевищує це значення, ставка акцизу збільшується відповідно до 100 та 150 євро за літр. Розраховану таким чином базову ставку слід помножити на кількість повних років після дати виробництва машини.
Наступними сумами, що розраховуються, буде 20% ПДВ і ввізне мито у розмірі десятої частини митної вартості.
При виборі авто з Америки доводиться кілька разів проводити ті самі обчислення. Щоб автоматизувати цей процес, ми створили калькулятор авто з США. Його можна легко знайти на сайті atl.ua.
У чому перевага розмитнення авто з Америки з компанією АТЛ?
Найголовніше, що потрібно знати про ввезення автомобілів з Америки - це те, що у вас є надійний партнер в особі компанії АТЛ. Ми займаємося придбанням вживаних транспортних засобів як найнижчого цінового діапазону, так званих «битків», так і рідкісних, дорогих екземплярів в ексклюзивній комплектації, які стануть прикрасою приватної колекції.
Співробітники нашої компанії уважно стежать за ринком уживаних авто США, Канади та Кореї, тому вони у будь-який момент можуть запропонувати вашій увазі найвигідніші пропозиції в різних сегментах уживаних авто.
Вивчення аукціонів Копарт, Манхейм та IAA дозволили напрацювати зв'язки та досвід аукціонних торгів, що дозволяють конкурувати з найдосвідченішими аукціоністами. Широка мережа партнерів більш ніж у десятці портів Північної Америки дозволяють вибудувати логістику відправки автомобіля та одразу розрахувати доставку авто зі США. А на українському березі ми можемо запропонувати найвигіднішу розмитнення авто, широку мережу СТО з ремонту та техпідтримки всіх автомобілів іноземного виробництва, включаючи такі екземпляри, запчастини на які потрібно привозити з американських «розбірок».