Очищувач для гальмівних систем допоможе усунути різноманітні забруднення, нанесені на гальмівні диски і колодки. Такі засіб є незамінним помічником для багатьох автовласників.
Види та особливості очисників гальм
Кожен очисник гальмівної системи може відрізнятися структурою засобу для чищення. Виділяють пінки, аерозолі та присадки для гальмівних систем. Оптимальним варіантом вважається аерозоль, оскільки не залишає плям на колодках і дисках.
Натомість пінка і присадки видаляють більше забруднень, вже після першого використання. Крім видалення залишків гальмівного мастила, такі засоби для чищення допоможуть впоратися з такими забрудненнями:
- гальмівна рідина, яка витекла під час демонтажу супортів;
- видалити з колодок і дисків вуличний бруд;
- очистити всі елементи гальмівної системи від старого мастила з направляючих, підсилювачів;
- очистити металеві поверхні перед ремонтом;
- очистити запчастини перед поверненням у магазин.
Непоганим варіантом стане купівля очищувача в пульверизаторі. За рахунок спрямованого сильного факела розпилу, видаляється до 80% забруднень вже після першого використання. Виробники випускають балони з довгими змінними трубками або укороченими і тонкими. Це необхідно для повноцінного розпилення засобу для чищення у важкодоступні місця.
Як часто потрібно застосовувати очисник гальмівної системи?
Це питання часто хвилює власників автомобілів, і відповідь на нього може залежати від різних факторів. Наприклад, стану гальмівної системи, типу автомобіля, умов експлуатації та вподобань власника. Давайте розглянемо кілька ситуацій, коли може знадобитися застосування засобу для очищення гальм:
- Під час регулярного обслуговування: Використання очищувача гальм допоможе прибрати бруд, жир та інші забруднення під час регулярного огляду та обслуговування гальмівної системи.
- Перед заміною деталей гальм: Рекомендується очистити робочу зону перед установкою нових деталей гальм для забезпечення правильної роботи.
- При виявленні витоку гальмівної рідини: Якщо помічено витік, очисник гальм допоможе визначити його джерело після очищення ділянки.
- Після експлуатації в складних умовах: При їзді по брудних або засолених дорогах рекомендується провести часте очищення гальмівної системи.
- При виявленні проблем з гальмами: Якщо помічені ознаки несправності гальм, очищення може бути частиною процесу діагностики та ремонту.
- Перед фарбуванням або модифікацією: Якщо планується фарбування або модифікація гальмівних деталей, очищення допоможе підготувати поверхню.
Частота використання очищувача залежить від конкретної ситуації. Для забезпечення ефективного та безпечного використання продукту важливо дотримуватися вказівок виробника автомобіля та інструкцій на упаковці.
Як вибрати очищувач гальмівних дисків
Щоб купити очищувач гальм, і не пошкодувати про таку покупку, рекомендується дотримуватися певних порад щодо вибору цього засобу для чищення. Головною властивістю такого складу має бути роз'їдання мастильних матеріалів, зокрема:
- смоли;
- клеї;
- загустілі залишки сміття і пилу;
- герметики;
- іншу автохімію.
Крім того, професійний очищувач гальмівних дисків завжди вирізняється тим, що надає обробленій металевій поверхні додаткового блиску. Для виконання таких функцій професійний очищувач виготовляється з неагресивних хімічних реагентів.
Тому така чистяча речовина має таку низку переваг:
- проникає в стики, щілини, коли потрібно очистити деталь без демонтажу;
- розчиняє всі види автомобільної хімії: масло, бітум, нагар;
- швидко випаровується, не залишає розводів, потертостей та інших слідів;
- не пошкоджує гумові та пластикові поверхні автомобіля.
Основним діючим компонентом професійного очищувача супортів є органічний розчинник. У складі такої автомобільної хімії не міститься агресивних або отруйних речовин, включно з хлором і ацетоном. Такою автомобільною хімією вдасться повноцінно очистити не тільки елементи гальмівної системи, а й прокладки з еластичних матеріалів, а також ущільнювачі.
Обробка елементів у салоні автомобіля такою речовиною не завдасть шкоди здоров'ю автовласника. ніякого нав'язливого запаху від засобу, який неможливо заглушити навіть ароматизатором.
Очисник гальм: який кращий бренд?
Вартість автомобільної хімії такої категорії залежить від її виробника, структури та цільового призначення. Що стосується рейтингу найкращих засобів для чищення гальм, то в списку лідерів з виробництва присутні такі бренди:
EFELE;
WURTH;
Liqui Moly;
Motul Brake.
Продукцію цих брендів, а також інших відомих світових виробників автомобільних комплектуючих, вдасться купити в інтернет-магазині ATL. Всі товари оснащені сертифікатами якості і відрізняються гарантією від виробника терміном від 12 до 24 місяців. Доставка можлива по всій території України.
Ціна на очисник гальмівної системи
Товар | Ціна |
Очисник гальмівної системи Liqui Moly Schnell-Reiniger Pro 0,5л (3368) | 246 грн |
Очищувач гальмівної системи та зчеплення WYNN'S Brake and Clutch Cleaner 500 мл (W61479) | 175 грн |
Очисник гальм XADO Verylube 320 мл (XB40037) | 159 грн |
Очищувач гальмівної системи CarBI (9BI4005) | 157 грн |
Очисник тормозів MOTUL BRAKE CLEAN 750 мл (106551) | 242 грн |