Очищувач каталізатора це спеціальні засоби, які допоможуть впоратися з нальотом, жиром та іншими забрудненнями, присутніми в каталізаторній системі автомобіля. Як правило, така система характерна для бензинового двигуна.
Особливості очищувачів каталізатора
Всі подібні засоби для чищення повноцінно прибирають всі забруднення. З їхньою допомогою вдасться:
- Зменшити споживання палива;
- Видалити різного роду відкладення;
- Мінімізувати викиди шкідливих речовин в атмосферу.
Перед тим, як купити очищувач каталізатора, рекомендовано визначитися з його форматом. Бувають очисники у відео спрею, пінки або присадки. Останній варіант користується широким попитом у автовласників, оскільки відрізняється високим результатом.
Присадки для очищення каталізатора використовуються кожні 2000 кілометрів пробігу. Одного флакона професійного засобу для чищення з ємністю в 300 мл, вистачить на сімдесят літрів. Варто звернути увагу, що більшість очищувачів не в змозі видалити забруднення, що утворилися з марганцю і заліза.
Як вибрати присадки для очищення каталізатора
Щоб не помилитися з вибором такої автомобільної хімії, варто придивитися до її складу. У ньому не повинно бути агресивних хімічних реагентів, що роз'їдають металеві елементи, пластмасу і гуму. Підійде комплекс присадок для рідини каталізатора, які виробляє німецька компанія Liqui Moly.
Ще непоганими очисниками каталітичного нейтралізатора будуть Hi Gear Catalytic Converter & Fuel System Cleaner і Gat Cat Clean.
Чому не варто чистити своїми руками
Власноручне очищення такого елемента автомобіля не завжди доцільне. Промивання каталізатора можна провести власними зусиллями лише, дотримуючись певних рекомендацій:
- перед початком промивання, виконати огляд такого елемента на наявність механічних пошкоджень;
- якщо пошкоджень немає, варто оцінити рівень забивання сажею;
- коли сажі не надто багато, для ручного очищення можна скористатися розчином соди та оцтової кислоти.
Варто звернути увагу, що такого засобу для чищення доведеться використовувати мінімум, щоб не пошкодити гумові та пластмасові втулки. За відсутності впевненості у власних силах і остаточному позитивному результаті очищення, краще використовувати спеціалізовані засоби для чищення.
Після першого використання очищувача каталізатора професійного типу видаляється до 85% забруднень.
Правила використання очищувача каталізатора
Щоб правильно скористатися спеціалізованим мийним засобом, наприклад очищувачем Liqui Moly, досить дотримуватися таких рекомендацій:
- наповнити 30% бензобака паливом;
- залити очищувач у бензобак;
- заправити бак на 100%;
- активно користуватися автомобілем, поки весь запас палива не буде вироблено.
Ціна на очисники каталізатора
В інтернет-магазині ATL вдасться замовити очищувач каталізатора за прийнятною ціною. Всі товари в каталозі магазину поставляються від іменитих європейських і американських виробників автомобільної хімії та комплектуючих. Оформлення замовлення доступне як у режимі онлайн, через спеціальну форму на сайті, так і в телефонному режимі з попередньою консультацією менеджерів.