У кожному сучасному автомобілі передбачається два види світла - зовнішнє та внутрішнє освітлення. Перед кожним виїздом на дорогу незалежно від часу дня, настійно рекомендується перевіряти всі освітлювальні прилади, щоб уникнути можливих несправностей, проте ситуації можуть виникнути раптово. Перш ніж відповісти на запитання, як замінити лампу фари, рекомендується детальніше дізнатися про їх типи та уточнити інші нюанси, що впливають на працездатність.
Види ламп, що використовуються для освітлення
У класичному розумінні водії користуються двома видами освітлення - далеке та ближнє світло. Від того, в яких дорожніх та погодних умовах залежить тип застосування певного варіанту освітлення. Ближнє світло є найбільш затребуваним, оскільки може включатися як у місті, так і за його межами, а дальнє застосовується лише в умовах автомагістралей (за відсутності зустрічного руху). Одні з найпопулярніших видів ламп - це:
- ксенонові (потужні лампи, що мають безліч відтінків, гарантують вищі показники яскравості);
- світлодіодні (стають більш затребуваними, тому що практично не перегріваються, служать максимально довго);
- галогенові (оптика поки що залишається основою серед виробників та автовласників).
Який термін служби ламп у фарах?
Довговічність експлуатації залежить від багатьох факторів. Насамперед слід враховувати активність застосування, зовнішні та внутрішні обставини. Також це питання залежить від типу лампи. Найдовговічнішими вважаються саме світлодіодні рішення, оскільки середній термін експлуатації становить від 20 до 40 тисяч годин. Менш продуктивними виявляються ксенонові, а галогенові частіше виходять з ладу та потребують заміни лампочки ближнього світла.
Причини перегорання або виходу з ладу ламп освітлення автомобіля
Найактуальніші причини поломок: природне зношування, дорожні пригоди, зовнішні умови, не дбайливе ставлення до технічного обслуговування автомобіля, перевантаження акумулятора і бортових систем, відсутність сумісності та багато іншого. Вказано лише основні причини, які можуть вплинути на несправності. Не менш ключовим фактором може стати неякісний прилад освітлення.
Етапи заміни лампочки своїми руками. Чи є проблеми?
Для початку важливо точно визначити, що лампа повністю вийшла з ладу. З цим завданням допоможуть впоратися спеціальні інструменти перевірки, які є на всіх сервісних станціях. Однак якщо такої можливості немає, можна провести невелику діагностику самостійно з огляду на вимоги щодо керівництва автомобіля. Кожен транспортний засіб передбачає індивідуальні умови заміни: у деяких авто потрібно знімати радіатор, в інших марках потрібно демонтаж інших деталей, що суттєво ускладнює процес. Саме тому важко визначити конкретні етапи заміни лампочки ближнього світла.
Примітно, що на СТО рекомендується міняти лампи ближнього та далекого світла, оскільки в більшості випадків протитуманні прилади можна замінити самостійно. Лампи внутрішнього освітлення вимагають обов'язкового звернення до автосервісу, особливо якщо у вас немає відповідного досвіду. Офіційний сервісний центр АТЛ зможе виконати заміну будь-яких видів ламп внутрішнього чи зовнішнього освітлення в короткі терміни та відповідно до параметрів вашого автомобіля.
Чому вигідно замінити лампочки в автосервісі АТЛ і скільки це коштує?
Цінова політика цієї послуги безпосередньо залежить від особливостей конструкції конкретного транспортного засобу. Тільки після проведення повноцінної діагностики фахівці компанії зможуть назвати точну вартість. У середньому подібна послуга обійдеться водієві від 100 грн і вище, що також залежить від кількості ламп. Співпраця з atl.ua - це не просто вигідно, а й ефективно.
Слід врахувати, що після проведення процедури заміни необхідно обов'язково відрегулювати фари. Для цього завдання використовується спеціальний стенд, призначений для авто оптики. Він дозволяє максимально ефективно та якісно налаштувати рівні освітлення, що гарантує комфорт пересування, і найголовніше - безпеку.