Володіти автомобілем дуже зручно, але при цьому досить дорого, тому що техніка вимагає постійних фінансових вкладень. Але якщо одні із витрат данина моді (наприклад, заміна дисків або встановлення молдингів), то інші є необхідними. Йдеться про встановлення охоронної системи, яку ще називають автомобільною сигналізацією.
Встановлення сигналізації — одноразове вкладення коштів, яке допоможе вберегти автомобіль від угону чи несанкціонованого проникнення до салону. Сучасні пристрої досить різноманітні: система охорони не просто лякає викрадача сиреною, а водій може навіть заглушити двигун на відстані. Не кожен водій знає, як правильно вибрати охоронну систему для авто.
Слід зазначити, що встановлення системи краще довірити професіоналу. В іншому випадку не можна гарантувати її ефективну роботу. Тільки фахівці знають, як встановити і підключити будь-яку модель, зробивши її максимально ефективною. Вартість монтажу доступна кожному водієві.
Класи та види автомобільних сигналізацій
Помилки та невиправдані грошові витрати пов'язані з поспіхом купівлі та відсутністю інформації. Водії повинні знати, що існують такі класи автосигналізацій:
- початковий (мінімальна ціна, мало функцій, немає зворотного зв'язку, низький рівень захисту);
- бюджетні пристрої (базовий набір функцій за мінімальної ціни);
- стандарт (середня ціна, більше функцій, шифрування сигналу, зв'язок з водієм);
- пристрої преміум-класу (зв'язок з окремими електронними пристроями авто, надійне шифрування сигналу, розвинений зв'язок між автомобілем і водієм через радіо або GSM-модуль).
Чим більше функцій, тим надійнішим буде захист машини. Кожна додаткова функція збільшує вартість такої системи.
Характеристики та можливості сигналізацій для автомобілів
Існує три основні типи пристроїв. Найпростіша з них — одностороння модель. Вона сигналізує про спроби злому чи викрадення сиреною та фарами. Система приймає лише сигнал водія з пульта керування. Часто на пульті всього одна-дві кнопки — увімкнення та вимкнення.
Одностороння сигналізація встановлюється власниками недорогих авто або в тих випадках, коли машина залишається без нагляду всього на кілька хвилин. Головний недолік — простота перехоплення сигналу та ймовірність швидкого злому.
Двостороння охоронна система
У двосторонній сигналізації вже є зворотний зв'язок. Як і попередня модель, вона включає сирену, фари і аварійки. Також електронне пристосування сигналізує про конкретну спробу проникнення в салон (розбиття скла, відкриття капота або злом замку). Дія відображається на невеликому екрані пульта. Встановлення двосторонньої охоронної системи набагато складніше і коштує дорожче.
Власник авто вже може заблокувати двигун або інший вузол на відстані. Сигнал з пульта перехопити набагато складніше, тому що тут застосовується більш досконала система шифрування, що передбачає використання різних кодів.
GSM-сигналізація
Це найнадійніша система захисту автомобіля. Має великий набір функцій, може знайти навіть викрадену техніку на будь-якій точці планети. Подібні моделі пересилають тривожне повідомлення на телефон власника або відразу кількох абонентів (членів сім'ї або охоронної компанії). Функції можна програмувати.
Подібна електроніка коштує недешево, але звичайно встановлюють власники елітних марок автомобілів, для яких висока ціна mdash; не проблема. Перехопити сигнал від пульта практично неможливо, оскільки використовуються динамічні коди.
Кожен автомобіль, незалежно від ціни, повинен бути оснащений охоронною системою. Її вартість зазвичай не перевищує 10% від ціни самої машини, але при цьому можна бути впевненим в схоронності техніки.