Сучасні автомобільні диски відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та привабливим зовнішнім виглядом. Вони відмінно переносять зміни погодних умов та різні типи механічних пошкоджень. Кожна модель має свої сильні та слабкі сторони, які необхідно враховувати, щоб придбати якісні деталі.
Особливості зимових дисків
Підбираючи собі комплект дисків, потрібно дотримуватися ряду правил, які допоможуть зробити правильний вибір для певного сезону:
- відповідність погодним умовам;
- особливості та властивості;
- тип та виробник.
Зимові диски виробляють із сплавів, які можуть зберігати свої властивості в холодний час, а також при контакті з водою і снігом. Кріплення таких виробів не замерзають, а також дозволяють в будь-який час провести заміну або ремонт.
Часто взимку дороги вкриті кашею з піску, снігу та бруду, через що краще вжити відповідних запобіжних заходів. Краще заплатити один раз, тим самим вирішити проблему зимового сезону.
Висока вологість, холод та інші несприятливі погодні умови істотно позначаються на стані дисків. Який би комплект ви не вибрали, в будь-якому випадку потрібен ретельний догляд. Постійно вичищайте сніг, що забивається, стежте за балансуванням колеса (особливо в зимовий період), а також за корозією і сколами.
Класифікації дисків
При виборі слід враховувати, що існують 3 основні категорії:
- штамповані;
- литі;
- ковані.
Штамповані — це бюджетні варіанти, які зазвичай йдуть у базовій комплектації авто. Вони добре протистоять ударам та високим навантаженням, а у разі деформації легко відновлюються на СТО. Сталевий штампований диск приймає основне навантаження на себе та зберігає властивості гуми. Також на ньому практично немає точок, куди міг потрапити сніг, тому дуже рідко трапляються випадки розбалансування.
Але у таких виробів є і певні недоліки — це велика вага, громіздкий зовнішній вигляд, а також ймовірність деформації при ударах. Все це може суттєво вплинути на контроль автомобіля в зимовий період.
Литий — це стильні та міцні моделі, які суттєво знижують навантаження на кузов. При ударах на литій сталі з'являються лише невеликі сколи, а диск залишається в початковій формі. Як і штамповані, вони не бояться зимової погоди, але при цьому досить відкриті, що говорить про можливість налипання снігу.
Недоліком цього варіанта є ціна і менша міцність, ніж у штампованих. Але при цьому таким виробам надають перевагу більшість автомобілістів.
Ковані — диски преміум-класу, які виготовляють за технологією гарячого штампування, після чого вони проходять процес загартування. Вони мають легку вагу і неймовірну міцність, що істотно збільшує паливну економічність і знижує навантаження на корпус. При ударах такі диски демонструють гнучкість і можуть лише злегка деформуватися, при цьому такий дефект легко виправити. Незважаючи на значні плюси, ковані моделі мають високу вартість і досить одноманітний дизайн.
Які диски найкраще вибрати?
Ситуація з дорогами змушує автолюбителів бути досить гнучкими та раціональними у виборі зимового комплекту. Велику роль відіграють зносостійкі властивості, матеріали, ціна, а також якість виробів, які забезпечать довготривалу експлуатацію. Багато в чому на вибір також впливає стиль їзди та час експлуатації автомобіля.
У зимовий час авто потрібно використовувати частіше, щоб системи не охолоджувалися і завжди були в русі.
Найбільш оптимальним варіантом будуть литі вироби. Враховуючи поради досвідчених автолюбителів та механіків, при правильному догляді такі диски зберігатимуть свої властивості довгий час. У ціновому сегменті це золота середина між штампованими і кованими, а різновиди на вигляд дозволяють вибирати з великої кількості різних моделей.
Сьогодні виробництвом цих деталей займаються практично у всіх країнах СНД та Європи. Особливості продукції відрізняються в ціні та властивостях, що також впливає на вибір. Популярними виробниками литих сталевих дисків є компанії MALATA та DISLA. Вони мають великий досвід та високий попит на ринку. Серед штампованих моделей лідерами є SKAD та ЄВРАЗІЯ – провідні компанії бюджетних, але при цьому якісних дисків.