Приблизно 40% ДТП стаються через недостатнє освітлення. Фари на звичайних лампах розжарювання і навіть галогенки не вирішують проблеми. Перший тип освітлювальних приладів буває просто недостатньо потужним, а другий тип не приносить користі під час дощу, туману і снігу, оскільки перед водієм просто з'являється світлова стіна.
Підвищити безпеку на дорозі в темний час доби або за негоди допоможуть ксенонові фари. Це освітлювальні прилади у вигляді заповненої ксеноном колби, всередині якої світиться електрична дуга. Подібні лампи вирізняються високою інтенсивністю світлового потоку, низьким споживанням енергії (порівняно з галогенками), а також тривалим терміном служби.
Виробники автомобілів уже від самого початку встановлюють цей тип освітлювальних приладів, адже добре знають про всі переваги. Власники застарілого транспорту також можуть встановити ксенонові фари. Головне знати, як правильно вибрати і підключити їх.
На що звернути увагу під час вибору ксенонових фар?
Тих автовласників, у машинах яких встановлено старі лампи, чекає чимало труднощів ще на етапі вибору. Основні параметри вибору такі:
- ксенон або біксенон (залежно від того, як створюється ближнє і дальнє світло - однією або двома лампами);
- вид цоколя лампи (вказано в інструкції до автомобіля);
- потужність лампи;
- температура світлового потоку.
Перед тим, як підібрати і купити автомобільне освітлювальне обладнання, слід ознайомитися з його основними перевагами і недоліками. Переваги полягають у такому:
- тривалий термін служби - до 4 000 годин, що дорівнює чотирьом рокам (це в 10-20 разів довше, ніж у галогенок);
- потужний і стабільний світловий потік;
- поліпшення оглядовості в 2,5 раза;
- незалежність від типу дорожнього покриття (відсутність нитки розжарювання забезпечує такі лампи вібростійкістю);
- економія енергії.
Недоліків тільки два - висока ціна порівняно з іншими типами обладнання та обов'язкова наявність спеціального блоку управління.
Колір ксенону і температура світла
Одна з поширених помилок під час купівлі фар - проблема з температурою світла. Деякі водії думають, що чим вищий цей показник, тим краще, оскільки фари світитимуть яскравіше. Але насправді температура не впливає на яскравість. Оптимальний показник - 4300 К. Багато водіїв не хочуть вибирати його через жовтий колір. Для них підійде ксенон з температурою в 5000 К, який дає біле світло і непогану оглядовість.
Від температури безпосередньо залежить колір ламп:
- 3000 К - підійде для протитуманок;
- 4300 К - золотисте світіння, близьке до натурального денного світла;
- 5000 К - біле світіння;
- 6000 К - біло-блакитний відтінок (цінується любителями зовнішнього тюнінгу авто);
- 8000 К - блакитний колір;
- 10000 К - марганцевий відтінок;
- 12000 К - фіолетово-бузковий колір.
Варто пам'ятати, що гарний колір не забезпечує належну оглядовість. Після перевищення 5000 К огляд стає гіршим, а ксенонові фари при цьому не кращі за показниками, ніж галогенки.
Оптимальним варіантом вважаються лампи 4000-5000 К, оскільки їхнє світло максимально наближене до сонячного. Це знижує навантаження на очі, а також забезпечує хороший огляд за будь-яких погодних умов. Будь-які інші ксенонові фари можуть використовуватися лише як додаткові джерела освітлення. Виключити поїздку в дощ або туман не можна, а під час використання блакитного або бузкового світла попереду буде видно тільки стіну.
Купувати варто тільки продукцію від відомих компаній. Це гарантує тривалий термін служби ксенонових фар і високі експлуатаційні характеристики.