Зростання знань автовласників про догляд за лакофарбовим покриттям автомобіля призвело до того, що водії все рідше користуються послугами автоматичних мийок. На жаль, ці автомийки характеризуються не тільки низькою точністю, а й часто не дуже дбайливим ставленням до автомобіля. Щітки машини дуже часто призводять до дрібних подряпин на лакофарбовому покритті, а в деяких випадках і до пошкодження кузова. Замість цього все більшою популярністю користується мийка самообслуговування. Але потрібно знати як правильно користуватися мийкою самообслуговування.
Як мити машину на мийці самообслуговування: поради
Ніколи не мийте гарячу машину
Якщо автомобіль дуже гарячий після поїздки (або довго стояв на сонці), слід почекати певний час у затінку, щоб лакофарбове покриття та механічні деталі охололи. Особливо це стосується гальмівних дисків, оскільки обливання холодною водою гарячих деталей може завдати їм непоправної шкоди. Для кузова не рекомендується наносити хімічні засоби на гарячі поверхні, оскільки це може погано вплинути на лакофарбове покриття.
Описуючи послідовні етапи миття та їх правильне використання, ми представимо весь спектр доступних опцій, навіть якщо деякі водії пропускають певні програми миття.
Для того, щоб максимально ефективно використовувати активну піну, ви повинні заїжджати на автомийку на сухому автомобілі. Найкраще наносити піну знизу, довгими горизонтальними рухами, поступово просуваючись до верхньої частини автомобіля, аж до даху. Якщо можливо, встаньте трохи далі від автомобіля, щоб покрити більшу площу за один прохід.
Після нанесення піни почекайте близько хвилини, щоб вона почала діяти. Її завдання полягає в тому, щоб розм'якшити бруд і повільно «витягнути» його вниз. Важливо, щоб піна мала консистенцію «збитих вершків» - це свідчить про її високу якість. На автомийці самообслуговування Cleanart клієнт запускає програму «пауза», яка зупиняє всмоктування. Це єдине рішення такого роду в Польщі, яке дає час для належної роботи піноутворювача.
На наступному етапі дуже важливо змити піну разом із твердим брудом, який осів на кузові. Можна одразу перейти до миття під високим тиском, але не рекомендується використовувати щітку, оскільки вона може подряпати лакофарбове покриття під час контакту з частинками піску та іншими твердими забрудненнями.
Базове очищення
Наступна програма - базове очищення під високим тиском. Важливо тримати апарат на правильній відстані та під правильним кутом. Залежно від тиску, пропонованого на конкретній автомийці, оптимальною вважається відстань приблизно 40-50 см від кузова. На автомийках самообслуговування Cleanart ми використовуємо високий, стабільний тиск 100 бар на кожну піку для ефективного видалення бруду.
Ми починаємо мийку з нижньої частини автомобіля, поступово просуваючись вгору (однаково з кожного боку автомобіля). Миття зверху, всупереч тому, що ви можете подумати, менш ефективне, оскільки створює «плівку» в нижніх частинах автомобіля і ускладнює подальше очищення.
Миття щіткою (скрабування)
Якщо ви помітили, що автомобіль все ще місцями брудний, запустіть програму миття щіток. Будьте обережні та заздалегідь перевірте чистоту щітки, оскільки деякі клієнти використовують її для миття дисків (не рекомендується). Якщо ви впевнені, що щітка в хорошому стані, запустіть програму та очистіть ділянки, які необхідно очистити.
Категорично забороняється використовувати щітку, якщо на неї не нанесені вода і шампунь. На жаль, деякі клієнти використовують щітку, не запускаючи програму, щоб заощадити гроші. Таке використання може мати катастрофічні наслідки для кузова.
Ця програма в основному використовує шампуні, які очищають і дають можливість щітці ковзати. На автомийках самообслуговування Cleanart ми використовуємо щітки зі щільного кінського волоса, які дбайливо ставляться до лакофарбового покриття, гарантуючи при цьому ефективне миття.
Після завершення мийки ми повертаємо щітку на місце (вона повинна бути постійно змочена водою), а потім
Промивання
Наступний крок - ополіскування автомобіля. Це дуже важливий етап, оскільки залишки шампуню можуть скупчуватися під номерними знаками, склоочисниками, у кутах вікон, дзеркал, у жолобах, що стікають із даху, або в місцях з'єднання деталей кузова. Важливо виконати цю операцію ретельно і закінчити промивку тільки тоді, коли вода без піни буде витікати з усіх куточків кузова.
У цій програмі (увага!) ополіскування зверху вниз.
Нанесення воску
Більшість автомийок пропонують цей тип програми. Призначення воску в цьому випадку полягає в тому, щоб допомогти висушити кузов автомобіля, але він має короткий термін служби (зазвичай його вистачає на 1-2 дощові зливи). Під час нанесення він утворює спеціальне покриття, яке захищає кузов і надає йому блиску. Важливо наносити його ретельно і рясно, щоб він повністю покрив кожну частину автомобіля.
Висихання і блиск
Останній і найважливіший етап - промивка автомобіля демінералізованою водою. Це видалить залишки жорсткої води, додасть автомобілю блиску та усуне можливість появи розводів на лакофарбовому покритті.
Ручне миття авто: переваги
Регулярне миття автомобіля (раз на 1-2 тижні) - це інвестиція в подовження терміну служби і стійкості лакофарбового покриття. Якщо дотримуватися наведених вище порад, навіть часте миття не зашкодить кузову. Однак, якщо місяцями нехтувати доглядом за автомобілем, лакофарбове покриття може потьмяніти і втратити свій блиск. До того ж, щоб повернути його в первісний стан, знадобляться набагато агресивніші методи і заходи. Будь-яке інтенсивне забруднення автомобіля (бруд, дорожня сіль, пташиний послід або сік дерев) краще видаляти одразу, доки воно не засохло і не утворило шар, який важко видалити.