Відпустка – це унікальний шанс для пригод та нових вражень. Хочете зробити його ще приємнішим? Виберіть автомобіль і вирушайте маршрутом своєї мрії, не турбуючись ні про що!
Якою має бути машина для подорожей?
Якість вашого відпочинку багато в чому залежить від вибору авто. Дайте відповідь на наступні питання, щоб полегшити пошук відповідної моделі:
- Який розмір автомобіля мені потрібний?
- Чи потрібний мені повнопривідний автомобіль?
- Чи важлива висока підвіска?
- Чи планую я ночувати у машині?
- Скільки готовий витратити на машину?
Вибір автомобіля залежить від характеру вашої подорожі. Для сільської місцевості знадобиться одна машина, а для рівних шосе – інша. Практика показує, що великі моделі часто краще підходять для подорожей, ніж ті, які ми вибираємо для повсякденної їзди. У далеких поїздках просторий салон цінується особливо високо.
Найкращі машини для подорожей
Volvo V50
Наш рейтинг про машини для подорожей починається з преміум-сегмента. Volvo V50 технологічно пов'язаний із Ford Focus, що позитивно впливає на доступність і ціну запчастин, а також на... керованість цього автомобіля, оскільки компактний Ford завжди славився своєю відмінною поведінкою на дорозі.
До переваг V50, що випускався з 2004 до 2012 року, можна віднести просторий салон і місткий багажник (417 літрів), незважаючи на його компактні розміри (трохи більше ніж 4,5 метри в довжину). Своїм силуетом ця модель дещо нагадує класичні незграбні універсали Volvo минулих років. V50 також вражає гарним комфортом водіння, якісним оздобленням та дуже широким вибором двигунів. Як любителі дизельних (французькі 1.6, 2.0 у кількох варіантах, а також вишенька на торті - п'ятициліндровий 2.4), так і бензинових двигунів (від 1.6 до 2.5 турбо, також із п'ятьма клапанами) знайдуть щось для себе. Зверніть увагу на фейсліфтингові моделі 2007 року.
Honda Civic IX
Завдяки своїй винятковій довговічності Honda Civic це прекрасні машини з Норвегії для подорожей, але й мають одну з найвищих цін у своїй категорії. Проте натомість ви отримуєте надійні двигуни, просторий салон і величезний багажник для компактного автомобіля (477 літрів у версії хетчбек, 624 літри у версії універсал). Варто також згадати про економічні дизелі i-DTEC. Версія 1.6 (120 к.с.) споживає 3,6 л, а 2.2 (150 к.с.) - 4,2 л "на сотню". Занадто багато? У Civic ви знайдете кнопку "Econ", яка активує ще економніший режим їзди (щось навіщось - двигун втрачає трохи своєї потужності і кондиціонер також працює трохи менш ефективно).
Citroen C4 III
Honda Civic занадто дорога? Citroen C4 також пропонує великий багажник (409 літрів), просторий (як для компактного класу) салон і низку двигунів, серед яких ви знайдете надійні та економічні дизелі HDi. У той час як 1.6 (112 к.с.) може бути трохи слабким на дорозі, 2.0 більш ніж достатній (150 к.с.; витрата палива на дорозі: 4,9 л/100 км). Також варто згадати в контексті тривалої їзди приємно налаштовану, пружну підвіску.
Skoda Octavia III
Той, хто стежить за нашим блогом вже давно, напевно запитає, чому Skoda Octavia фігурує в стількох різних списках. Відповідь проста: тому що це дійсно універсальний автомобіль. Крім того, модель з таким великим багажним відділенням (590 літрів у ліфтбеку та 610 літрів у версії estate) важко не зарахувати до списку авто для подорожей. До того ж, в асортименті є чимало економних двигунів (на дорозі не бракує тих, що споживають менш як чотири літри на сотню). Водії, які прямують менш відвідуваними ділянками та дорогами в гіршому стані, оцінять той факт, що Octavia III має на вибір 3 додаткові розміри дорожнього просвіту (версія Scout підняла кузов на 30 мм). Вибір додаткового обладнання також великий. Дійсно, є кілька рішень, які добре підходять для довгих поїздок: датчики втоми водія, активний круїз-контроль або система допомоги при русі по смузі.
Peugeot 508
Стереотипи про те, що "французи" часто виходять з ладу, варто відправити в небуття, адже все залежить від стану конкретного автомобіля і, можливо, його версії. У випадку з 508 бензинові двигуни 1.6 THP, особливо їхній ланцюг ГРМ, можуть спричиняти деякі проблеми.
Перше покоління Peugeot 508 (2010-2018) випускається у вигляді елегантного седана і практичного універсала. Обидві ці версії ідеально підходять для тривалих подорожей. Їхні багажні відділення мають об'єм 515 і 560 літрів відповідно. Виняток становлять рідкісні гібридні варіанти, де багажник менший - адже батареї треба було десь розмістити.
І якщо вже ми заговорили про двигуни: крім вищезазначених гібридів і 1.6 THP, 508-й також оснащувався дизелями 1.6, 2.0 і 2.2. Найпопулярніший - "середній", у варіанті на 140 к.с. Якраз вчасно для тривалої святкової подорожі, тим паче, що ви можете знайти справді гарно обладнані автомобілі, з навігацією, шкіряною оббивкою та вікном на даху
Toyota RAV4
Toyota RAV4 четвертого покоління (2012-2018, фейсліфтинг 2015) підріс і перейшов у сегмент середньорозмірних позашляховиків. Довжина кузова цього авто становить майже 4,6 метра, що, очевидно, позначилося як на просторі в салоні, так і на розмірі багажника (547 літрів). Це вже повноцінний сімейний автомобіль, тим паче, що версія номер чотири також покращилася з точки зору комфорту їзди, звукоізоляції та керованості.
А що з двигунами? Найнижчу витрату палива на дорозі забезпечить 143-сильний дизель 2.0, розроблений спільно з BMW. Бензиновий двигун 2.0 потужністю 152 к.с. буде найпростішим за конструкцією, а найбільш затребуваним варіантом є гібрид. Він має 2,5-літровий мотор, що працює разом із двома електричними агрегатами. Результат? 197 к.с., передній або повний привід (залежно від версії), хороші характеристики і справді низька витрата пального, особливо в місті. Завдяки безступеневій трансмісії водієві також не доведеться мати справу з перемиканням передач, але характеристики e-CVT сподобаються не всім. Перед покупкою варто провести тест-драйв. На жаль, завдяки своїй чудовій репутації на вторинному ринку, RAV4 утримує ціни
BMW X3
Відмінна і дуже "індивідуальна" керованість, широка лінійка потужних двигунів, чудова звукоізоляція, широке оснащення більшості моделей, привабливий дизайн... список переваг другого покоління BMW X3 (2010-2017) дійсно довгий. Додайте до цього сенсаційний комфорт водіння і велику місткість салону (довжина кузова - понад 4,6 метра, багажник - 550 літрів). Ідеальний автомобіль для подорожей?
BMW X3 сподобається водієві, та й пасажири мають бути задоволені. Найкращим вибором з погляду вартості купівлі, продуктивності та згоряння палива буде двигун, який також є найпопулярнішим: а саме 2.0 дизель потужністю 184 або 190 к.с. (остання версія дебютувала після фейсліфтингу у 2014 році). Він забезпечить гарне прискорення, хоча, звісно, найшвидшими і... найкрасивішими будуть шестициліндрові версії з потужністю навіть понад 300 к.с. Рядна "шістка" - це справжня класика BMW, але ціни на такі версії вже дуже високі.
BMW 5 F10
Оскільки ми вже згадували про збільшений дорожній просвіт BMW, настав час для моделі, орієнтованої на тих, хто вважає за краще їздити нижче. F10 покоління 5 Series випускали з 2009 до 2017 року, з фейсліфтингом у 2014 році. Як і належить бренду, він був непомітним, але екземпляри після змін можна легко відрізнити від старих, наприклад, за іншою формою бамперів і оновленими фарами.
Безліч версій двигунів, широке оснащення, високий комфорт водіння, відмінна керованість - ось лише деякі з переваг "п'ятірки" F10. Важко знайти кращий автомобіль для дороги, адже BMW просторий (особливо у версії estate - багажник має 560 літрів), тихий і комфортний. Найпопулярнішими є дволітрові дизелі (зазвичай потужністю 184 к.с.). Вони досить динамічні (навіть базова 150-сильна версія не підводить), відносно дешеві та економічні. Однак, як і належить універсалу цієї марки, справжнє задоволення можна випробувати з шестициліндровими версіями. Знаменитий дизель 3.0 у різних модифікаціях вражає своєю потужністю та культурою експлуатації, при цьому не споживаючи надто багато пального. Подорожувати з цим силовим агрегатом - справжнє задоволення.
Чи є серед них двигуни підвищеної небезпеки? Так - бензинові 528i та V8 550i. Варто уважно оглянути автомобіль. В іншому, варто полювати на добре обладнаний BMW, наприклад, з чудовими сидіннями "Комфорт", великою навігаційною системою або найкращою аудіосистемою.
Renault Laguna III
Французька машина середнього класу випускалася у трьох варіантах кузова. Окрім "класичних" ліфтбека (багажник: 462 л) та універсала (508 л), у модельному ряду було також надзвичайно привабливе купе. Переваги всіх версій були схожими. Непоганий комфорт водіння, широке оснащення на багатьох із них, і - найголовніше - Renault Laguna III набагато довговічніший та якісніше зібраний автомобіль, ніж його попередник. Це бажані якості для машини, що ідеально підходить для доріг. Якщо друге покоління мало проблеми з поломками, то третя Лагуна - це зовсім інша історія.
Французький автомобіль також переконує своїм асортиментом двигунів - від бензинового 1.6 до дизельного 3.0 V6. Найпопулярнішим - і це добре - є дизель 2.0 DCi. Однак найбільше похвал отримує дволітровий бензиновий двигун потужністю 175 або 205 к.с. Він не лише динамічний, а й добре працює з газовим обладнанням. Скільки коштує Laguna III? Це ще одна із сильних сторін моделі - гарне співвідношення ціни та якості й вінтажність.
Mitsubishi Outlander
Японський позашляховик, який не є Toyota чи Honda? У цьому сегменті ринку Mitsubishi Outlander є особливо цікавою пропозицією. Просторий салон третього покоління моделі (виробляється з 2012 року) - не єдина її перевага. Зовнішній вигляд також не обов'язково є єдиною перевагою, оскільки зовнішній вигляд до фейсліфтингу (2015 рік) може бути спірним. Що робить Outlander переконливим, так це простота в управлінні та нескладна - і водночас дуже міцна - конструкція. Бензинові агрегати 2.0 не мають турбіни. Вони не підходять для дуже динамічних водіїв, але для тих, хто їздить спокійно, вони будуть просто чудовими. Дизелі 2.2, з іншого боку, хвалять за низьку витрату пального та пристойну продуктивність (150 к.с. і 380 Нм). Слова автомобіль для подорожей просто так і просяться вписатися в назву автомобіля.